15. listopadu 2017

Adventní kalendář

+ + + + + 

Zvažuji teď už třetí Vánoce jaký adventní kalendář pro Růženku budu tvořit. Minulý rok jsem Růžence připravila jedno zvířátko od Safari Ltd. do sešité hvězdy. Řeknu vám, žádná sranda to nebyla to zašít a vše připravit :D.

A jelikož čím dál více žiji minimalismem, tak nejsem zastánce každý den až do Vánoc dávat dětem samé dárky. Nechci spojovat advent ani Vánoce s materialismem a přehlceností, ale s atmosférou, kterou máme všichni tak rádi. Letos Růženka  vnímá a nasává změny ročních období, zvyky a naše tradice, které si vytváříme spolu. Jednou z nich bude i pečení perníčků na adventní kalendář a společné předvánoční zdobení našeho domova.

Dneska mám pro vás krásný nápad na adventní kalendář, zde najdete postup na výrobu. Moc se mi líbí, že se může do výroby zapojit celá rodina a vytvořit tak krásný rodinný poklad, který každý rok (kdoví, třeba i s vnoučaty) vytáhnete na advent.

6 komentářů :

 1. to je překrásný nápad, mě napadlo, že bych do pytlíčku dala na každý den popis jedné aktivity (nebo třeba piktogram), kterou vím, že dítěti udělá radost, nevím, zda je to reálné, ale možná se o to pokusim (např. výlet, návštěva kamarádů, pohádka, pečení perníčků, atd...)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je skvělý nápad. Taky se mi líbí nějaká výroba něčeho, omalovánky nebo se naučit novou básničku apod, dá se toho vymyslet spoustu :)

   Vymazat
 2. Moc hezký. Jen bych se bála, aby domečky malé nájezdníky přežily. Loni jsme měli papírové sáčky a končily na cimpr campr :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D nj každý to musí zvážit :D
   Mě se líbí že to vypadá i pěkně jako dekorace...vytvořit vesničku, světýlka a nějaké přírodniny :)

   Vymazat
 3. Tak jsi mě, Marti, nakopla a už skládám a lepím domečky ;-)... Adventní kalendář chystám dětem materiální, ale tak trochu minimalisticky (aspoň doufám ;-D), ukážu na blogu... Mě zase trápí to množství sladkostí v předvánočním čase - mikulášská nadílka od třech babiček plus něco ze školky a případně nějaké čertovské akce je u nás vážně pekelná... a nevysvětlíš... to pak ani člověk nemá chuť péct cukroví...
  V.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hehe no tk jsem zvedava na vysledek. My jsme s Ruzenkou domluveny ze si udelame domecky spolu. Pristi vikend budeme pect pernicky...snad...loni jsme meli chripku cela rodina. Ruzenka od vcerejska horecku tk nevim co z toho bude :'(.

   Vymazat

Děkuji za vaši zprávu :)

TOP